Strona Główna ZSŁ || Plan lekcji || Dinozaury || Poczta || Ankieta || Wirtualna Szkoła || SEP || Logowanie
   Modyfikacja: 2017-09-30
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.
<strong>
		Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej - ZSŁ 2018
		</strong>

Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej - ZSŁ 2018

Zespół Szkół Łączności w Szczecinie dnia 9 marca 2018 roku zorganizował kolejną edycję wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych pt. "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej". Była to szczególna, bo jubileuszowa edycja konkursu, wpisująca się w cykl imprez organizowanych przez szkołę w 2017/2018 z okazji obchodzonej 65. rocznicy istnienia szczecińskiej Łącznościówki. Konkurs ma na celu propagowanie umiejętności językowych ukierunkowanych na szeroko pojętą informatykę i teleinformatykę.

Od niemal dekady konkurs obejmowany jest Patronatem Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty i Honorowym Patronatem Miasta Szczecin. To nie wszystko. W tym roku Konkurs "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej" jest uwzględniany w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2018/2019 w "Wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych ustalonych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty", więc laureaci mogą liczyć na dodatkowe punkty starając się o przyjęcie do wymarzonej szkoły.

Uczestnicy konkursu mogli liczyć na niezmiernie atrakcyjne nagrody, w tym: półroczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Profi-Lingua, wysokiej jakości wodoodporne, przenośne dyski twarde, czytniki e-booków, zestawy do gry w szachy, słowniki, gramatyki i literaturę do nauki języka angielskiego, powerbanki, peny, lunch boxy i wiele innych gadżetów.

Tak bogaty zestaw nagród wręczany nie tylko laureatom ale i trzem wyróżnionym zawodnikom został ufundowany przez naszych sponsorów:
  - Zachodniopomorska Kurator Oświaty,
  - Urząd Miasta Szczecin,
  - Profi-Lingua Szkoła Języków Obcych,
  - System IT,
  - DGS Poland Sp. z o.o.,
  - MacMillan Education,
  - MM Publications,
  - a także Polanglo Księgarnia Edukacyjno-Językowa.

W tym roku udział do Konkursu zgłosiło około 50 uczestników. Konkurs składał się z dwóch etapów: testu pisemnego sprawdzającego umiejętności lingwistyczne oraz zadań sprawdzających praktyczne umiejętności komputerowe. Pytani o ocenę i wrażenia z poszczególnych części konkursowicze zgodnie odpowiadali, że część lingwistyczna nie zaskoczyła ich, natomiast zadania z informatyki okazały się trudne. Z kolei organizatorzy i autorzy konkursu twierdzą, że wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Uczestnicy wzięli udział również w warsztatach z telefonii stacjonarnej i komórkowej, przygotowanych przez nauczycieli zawodu. Zaś w trakcie krótkiej przerwy goście mieli okazję zobaczyć atrakcje towarzyszące Dniom Otwartym ZSŁ. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pracownie fotograficzne, teleinformatyczne i telekomunikacyjne.

Uczestnicy konkursu poznali wyniki tego samego dnia w trakcie specjalnie przygotowanej na tę okazję gali finałowej. Podczas uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Łączności przedstawili projekt ukazujący najnowsze nowinki technologiczne, oczywiście w języku angielskim. Goście mieli również okazję zobaczyć anglojęzyczną prezentację na temat szkoły. Te atrakcje poprzedziły najbardziej wyczekiwany przez konkursowiczów moment, czyli wręczenie nagród wraz z ogłoszeniem wyników. W jubileuszowej edycji konkursu najlepsi okazali się:
  I miejsce: Jakub Gołębiewski
  z Gimnazjum nr 4 w Zespole Szkół Prywatnych Szkolna 13 w Goleniowie,
  II miejsce: Maria Sadłowska
  z Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Gimnazjalnymi w Szczecinie,
  III miejsce: Miłosz Bodnar
  z Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie.

Zespół Szkół Łączności przyznał również trzy wyróżnienia dla: Dawida Kraszkiewicza i Marcina Prabuckiego reprezentujących Gimnazjum nr 32 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Szczecinie oraz Anny Leśniak reprezentującej Szkołę Podstawową nr 37 im. kpt. ż. w. Antoniego Ledóchowskiego w Szczecinie.

Konkurs wojewódzki pn. Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej" od lat pozwala wyłaniać najlepszych uczniów w zakresie obu dziedzin: języka angielskiego i teleinformatyki. Organizatorzy Konkursu co roku są pod niesamowitym wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy, a w szczególności umiejętności uczestników. Już dziś zastanawiamy się, z których szkół uczniowie zostaną laureatami Konkursu w przyszłym roku szkolnym. Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów oraz uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do kolejnej edycji w 2019 roku. Jak co roku, zapewnimy moc atrakcji i ilość nagród trudnych do udźwignięcia dla jednej osoby.

Bartosz Stolarczuk i Izabela Szczęsna-Hajdas

Zespół Szkół Łączności w Szczecinie

Galerie powiązane z tym artykułem.
nazwa galerii:  Angielski w Meandrach Informatyki
opis galerii:  Język Angielski w meandrach Technologii Informacyjnej
data wykonania / zamieszczenia zdjęć:  2018-03-09 / 2018-03-14
Zobacz galerię...
Autor (ZSŁ) dotychczas napisał następujące artykuły
Wybory najsympatyczniejszej uczennicy ZSŁ
Opublikowano: 2019-03-08
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Czytaj więcej...
Głosujemy na plakat
Opublikowano: 2018-11-15
Głosujemy na plakaty
Czytaj więcej...
Superbelfer 2018
Opublikowano: 2018-10-09
Zapraszamy do głosowania na Superbelfra 2018
Czytaj więcej...
Meandry Informatyki 2018
Opublikowano: 2018-03-14
Zespół Szkół Łączności w Szczecinie dnia 9 marca 2018 roku zorganizował kolejną edycję wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów i uczniów klas siódmych szkół podstawowych pt. "Język Angielski w Meandrach Technologii Informacyjnej"...
Czytaj więcej...
Dzień kobiet w Zespole Szkół Łączności
Opublikowano: 2018-02-28
Tradycyjnie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet wybieramy "Najsympatyczniejszą uczennicę Zespołu Szkół Łączności"
Czytaj więcej...
VIII edycja konkursu Mój Zawód - Moja Pasja
Opublikowano: 2017-05-01
Zespół Szkół Łączności w Szczecinie już po raz ósmy zorganizował konkurs "Konkurs "Mój Zawód Moja Pasja".
Konkurs skierowany był do uczniów szkół zawodowych z województwa zachodniopomorskiego, którzy chcieli zaprezentować swój przyszły zawód oraz uczniów interesujących się nagrywaniem i montażem filmów....
Czytaj więcej...
TYDZIEŃ ŁĄCZNOŚCIOWCA 2016 - opinie uczniów ZSŁ
Opublikowano: 2016-10-27
Relacja z Tygodnia Łącznościowca....
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU ZSŁ),  (ZSŁ), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Dawid Bis, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła (---), Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Zespół Szkół Łączności, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2019-03-20 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039