Strona Główna ZSŁ || Plan lekcji || Dinozaury || Poczta || Ankieta || Wirtualna Szkoła || SEP || Logowanie
   Modyfikacja: 2017-09-30
Artykułów: 178
Autorów: 73
horoskop 2011   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop   horoskop 2015
Strona główna SKD Gość ZSŁRóżneSportUroczystościWycieczkiZSŁ w prasieFelietony i recenzjeHoroskopy60-lecie ZSŁKonkursy i projekty
Witamy w dziale zawierającym artykuły opisujące wydarzenia z życia szkoły i nie tylko.
<strong>Tydzień Łącznościowca - spotkanie z pracodawcami i szkolenie</strong>

Tydzień Łącznościowca - spotkanie z pracodawcami i szkolenie

Ostatnim wydarzeniem w trwającym od zeszłego piątku Tygodniu Łącznościowca były dwie atrakcje zorganizowane dla uczniów klas II, III i IV. W myśl zasady, że nie samą zabawą człowiek żyje postanowiliśmy chwilę zastanowić się nad przyszłością naszych podopiecznych. Okazją do tego było spotkanie z przedstawicielami szczecińskich zakładów pracy i instytucji, czyli ich potencjalnych przyszłych pracodawców.

Swoją ofertę dotyczącą przyszłego zatrudnienia przedstawili: Infra-Port Sp. z o.o., Komenda Wojewódzka Policji, 12 Batalion Dowodzenia im. Ułanów Podolskich oraz Eltek Polska Sp. z o.o. Wybór prelegentów nie był przypadkowy. Spośród wielu firm i instytucji, z którymi współpracuje na co dzień Zespół Szkół Łączności na spotkanie zostały zaproszone te, które na pierwszy rzut oka mogą nie kojarzyć się z kierunkami kształconymi w naszej szkole. Jak się jednak okazało, branże teleinformatyczna i telekomunikacyjna stanowią ważny element funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa czy instytucji.

Szczególnie pouczające było wystąpienie Pana Marcina Czepczarza, który jako absolwent Zespołu Szkół Łączności, dzięki swojej ciężkiej pracy, ukończeniu studiów wyższych na kilku kierunkach mógł osiągnąć sukces zawodowy zajmując obecnie kierownicze stanowisko w firmie Eltek Polska Sp. z o.o.

Początkowo spotkanie organizowane było tylko dla klas III i IV, stąd brak przedstawicieli współpracujących firm z branży fototechnicznej. Oczywiście nadrobimy to w przyszłym roku.

Podsumowując, wszyscy prelegenci udowodnili, że podstawą do osiągniecia sukcesu zawodowego są: dobra baza (wykształcenie techniczne w kierunkach, które kształcimy), chęć do rozwijania się (niektórzy pracodawcy opłacają studia wyższe) oraz otwarta głowa i kreatywność (tego naszym uczniom nigdy nie brakowało). Jeśli do tego wszystkiego dodamy coraz większe możliwości w stale rozwijającym się Szczecinie i jego okolicach, sukces mamy gwarantowany.

Oczywiście, przed wypłynięciem na szerokie wody kariery naukowej i zawodowej, trzeba jeszcze pokonać jedną rafę (a może tylko niewielką przeszkodę) jaką są egzaminy zawodowe oraz matura. O wiadomości i umiejętności naszych uczniów i absolwentów możemy być spokojni w związku z tym druga część spotkania poświęcona była szkoleniu z procedur egzaminacyjnych. Bo nie ma nic gorszego niż najlepiej przygotowany uczeń, który ze względu na brak znajomości procedur "funduje" sobie niezdany egzamin.

Nienaganna postawa i zainteresowanie uczniów udowodniły, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Ważne jest aby coraz mniej osób powtarzało oczywista nieprawdę, że aby osiągnąć sukces trzeba wyjechać ze Szczecina. Tu można pracować, bawić się, rozwijać i studiować, a bogatą ofertę wyższych uczelni przedstawimy na podobnym spotkaniu już w lutym 2018 r.

Do zobaczenia;)

Bartosz Stolarczuk
opiekun SKD

Autor Bartosz Stolarczuk (BartekS) dotychczas napisał następujące artykuły
Tydzień Łącznościowca - spotkanie z pracodawcami i
Opublikowano: 2017-12-18
Ostatnim wydarzeniem w trwającym od zeszłego piątku Tygodniu Łącznościowca były dwie atrakcje zorganizowane dla uczniów klas II, III i IV. W myśl zasady, że nie samą zabawą człowiek żyje postanowiliśmy chwilę zastanowić się nad przyszłością naszych podopiecznych...
Czytaj więcej...
Wybory MISS Zespołu Szkół Łączności
Opublikowano: 2017-03-03
Zagłosuj na wybraną kandydatkę. Wyniki zostaną ogłoszone we wtorek na długiej przerwie...
Czytaj więcej...
Wybory MISS
Opublikowano: 2016-03-02
Z okazji Dnia Kobiet zapraszamy do wspólnej zabawy. Do dnia 8 marca do godziny 10.00 wybieramy MISS Zespołu Szkół Łączności. Zachęcamy do głosowania.
Czytaj więcej...
Wybory MISS i MISTERATytuł artykułu: Wybory MISS i MISTERA
Data wydarzenia: 2012-03-06
Opis: Wybory MISS i MISTERA
Autor

Zobacz cały artykuł
Wybory MISS Zespołu Szkół ŁącznościTytuł artykułu: Wybory MISS
Data wydarzenia: 2011-03-08
Opis: Wybory MISS Zespołu Szkół Łączności
Autor

Zobacz cały artykuł
Honorowa zbiórka krwi wśród uczniów i nauczycieli ZSŁ
Pijawki ZSŁ
Opublikowano: 2008-10-09
  W roku szkolnym 2007/2008 z inicjatywy dwóch nauczycielek ZSŁ Pani Joanny Tyczkowskiej i Pani Aleksandry Batruch powstał w naszej szkole ruch mający na celu rozpowszechnienie honorowego oddawania krwi. Informacja została rozpropagowana wśród uczniów a ich odpowiedź przerosła wszelkie oczekiwania. Dzięki nieodpartemu urokowi osobistemu koleżanek w organizację przedsięwzięcia udało się także zaangażować Pana Bartosz Stolarczuka...
Czytaj więcej...
Mecz Pogoń Szczecin - Chemik Police
Mecz Pogoni Szczecin
Opublikowano: 2008-10-06
  27 września 2008 r. dzięki gościnności organizatorów mieliśmy okazję udać się na mecz Pogoni Szczecin z Chemikiem Police. Wprawdzie z wstępnie zapisanych prawie 60 uczniów przyszło około 20, ale i tak zabawa była przednia.
  Oprawa meczu pomimo II ligi stała na wysokim poziomie. Wrażenie zrobił utrzymany w klimacie ciężkiego metalu hymn Pogoni. Początkowo nasze zdziwienie wzbudziła niewielka ilość widzów. Widać dawne czasy gdy na stadionie spotykało się 30000 kibiców już dawno minęły. Tego dnia podziwialiśmy "wyczyny" zawodników wspólnie z około dwoma tysiącami najzagorzalszych fanów...
Czytaj więcej...
Redakcja oraz autorzy artykułów

OPIEKUNOWIE SZKOLNEGO KOŁA DZIENNIKARSKIEGO

pani Izabela Szczęsna-Hajdas, pan Artur Łagodzki, pan Bartosz Stolarczuk

AUTORZY ARTYKUŁÓW

 (1 Te),  (And1),  (Bgf),  (Emil),  (Iri),  (Klasa 1Ta),  (Mikul),  (Redaktor SKD),  (SU ZSŁ),  (ZSŁ), Klasa 3Tc,  Artykuly w gazetach,  Baal (Baal), Tomasz Balul, Aleksandra Baranowska, Karol Bartczak, Agnieszka Bekas, Dawid Bis, Nikola Cembrzyńska, Julia Ciepła (---), Marta Cygaro, Kacper Cywka, Remigiusz Drozdowski, Natalia Faleńska, Nikola Hinkulak, Przemysław Jastrzębski, Wojciech Jung, artykuł klasowy, Natalia Kłosowska, Nagdalena Kmieć, Patryk Kocoń, Natalia Kołodziejczyk, Magdalena Krawczyk, Kamil Kucharczyk, Adrian Kuczyński, Małgorzata Kulczewska, Kacper Kusz, Oskar Kuśmierski, Barbara Lachowicka, Tomasz Lebiedziewicz , Tomasz Lebiedziewicz, Tomasz Lipiński, Oskar Lisiński, Maciej Ładanek, Artur Łagodzki,  Łojson (Łojson), Adam Macios, Maciej Marczewski, Maciej Matysiak, Jakub Michalski (KObi), Krzysztof Michalski, Robert Miecznik, Wróżbita Mikul, Ewelina Murawska, Bartłomiej Nawrolski, Patrycja Nojek, Małgorzata Nowak, Rafał Nowogórski, Damian Panasiuk, Sandra Pożoga, Paweł Prajzendanc, Patryk Przybyła, Anita Rolik, Lidia Skóra, Jakub Skuratowski, Hanna Sokołowska, Arseniusz Sorokin, Michał Stankiewicz, Kamil Stępień, Bartosz Stolarczuk (BartekS), Izabela Szczęsna-Hajdas, Elżbieta Szczupak, Mirosław Szewczyk, Mirosław Szewczyk, Aleksandra Szneider, Michał Taniukiewicz, Bożena Tęgowska, Damian Wach, Wojciech Węgier, Zuzanna Wiesion, Bartek Wiœniowski, Łukasz Wojciechowski, Artur Wołosewicz, Grzegorz Wójtowicz, Praca Zbiorowa, Paulina Zielińska, Maciej Zieliński, Karolina Zyśk, Grzegorz Żegliński, Małgorzata Żeleźnicka,


Zespół Szkół Łączności, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27-30
Szczecin 2019-02-17 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039