logo Zepsołu Szkół Łączności STRONA GŁÓWNA   PLAN LEKCJI   E-DZIENNIK   BAZA DYDAKTYCZNA   KONTAKT Ciekawe zdjęcia z Zepsołu Szkół ŁącznościCiekawe zdjęcia z Zepsołu Szkół Łączności
Pedagog szkolny ZSŁ
Dla uczniów
 
  Depresja

  Motywacja

 
Dobry Start
Rządowy program Dobry Start - 300 zł dla każdego ucznia -

Rządowy program "Dobry Start"
- 300 zł dla każdego ucznia -


1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu "Dobry Start". Dzięki programowi rodzice i opiekunowie - bez względu na dochody - otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program "Dobry Start" to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. 300 zł nie będzie przysługiwać na dzieci uczące się w przedszkolu oraz realizujące roczne przygotowanie szkolne (tzw. zerówka) w szkole lub w przedszkolu.

Wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start" - podobnie jak wniosek o świadczenie wychowawcze z programu "Rodzina 500+" - można składać online już od 1 lipca przez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Nabór wniosków w formie tradycyjnej (papierowej) rozpocznie się miesiąc później - 1 sierpnia br. Wniosek należy złożyć do 30 listopada br.

Wniosek w formie papierowej można składać w tych samych instytucjach, co przy ubieganiu się o 500+, czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce właściwej dla miejsca zamieszkania rodzica. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej trzeba złożyć w powiatowym centrum pomocy rodzinie.

Złożenie wniosku w lipcu i sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pomoc, do rodziny trafi w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart


Zespół Szkół Łączności, 71-080 Szczecin, ul. Ku Słońcu 27/30
Szczecin 2020-07-04 r.
tel.: 91-48-48-056, FAX: 91-48-56-039